Latest topics
» Tvoros, vartai, stulpai
Antr. 17 10 2017, 18:11 by Grindonis

» Akių korekcija
Antr. 03 10 2017, 15:05 by trempas

» Skelbiuvaikams.lt
Antr. 19 09 2017, 14:42 by rimasis

» Skelbimaialio.lt
Kv. 17 08 2017, 18:07 by rimasis

» Nemoki soc like, pasidalijimai ir pan
Antr. 15 08 2017, 16:29 by rimasis

» Rusija ir Baltarusija pasirengę pratyboms “Zapad 2017”
Pir. 14 08 2017, 13:43 by saulius289

» Duomenų atstatymas. Ko nereiktų daryti patiems jei dingo duomenys. Keli populiariausi mitai apie duomenų atstatymą
Antr. 04 07 2017, 00:16 by Alex_Zbig

» Tavoskaiciuotuvas.lt
Št. 24 06 2017, 17:11 by rimasis

» Plaktukas kastetas mėsai
Pen. 12 05 2017, 21:41 by User

» Puikiosdovanos.lt - Dovanos visoms progoms
Pen. 12 05 2017, 19:22 by User

Rekomenduojame

Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje:
naujienos, žinios, straipsniai, idėjų saugykla, pikantiškos žinios, video online, filmai online, asmeninė patirtis bei pastebėjimai ir dar daug visko... Hostingas Serveriai.lt Profesionalus Hostingas.lt Dedikuoti.lt serveriai Svetainių kūrimas Dizaineriai.lt Sertifikatai.lt SSL Domenai su 10% nuolaida

Keywords

Social bookmarking

Social bookmarking Digg  Social bookmarking Delicious  Social bookmarking Reddit  Social bookmarking Stumbleupon  Social bookmarking Slashdot  Social bookmarking Yahoo  Social bookmarking Google  Social bookmarking Blinklist  Social bookmarking Blogmarks  Social bookmarking Technorati  

Bookmark and share the address of Norim.LT™ on your social bookmarking website

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Lietuviškų svetainių katalogas
Lietuviškų svetainių ir įmonių katalogas TOP.Norim.LT

Svastika – mūsų protėvių – lietuvių simbolis

Atsakyti į pranešimą

Rodyti ankstesnę temą Rodyti sekančią temą Go down

Svastika – mūsų protėvių – lietuvių simbolis

Rašyti by Svastika on Kv. 09 07 2015, 18:13

Svastika – nusikaltėlių nacių simbolis?

Nieko panašaus, bet visi, kas jaučia šio simbolio jėgą, nori jį savotiškai pasisavinti, suburti po juo savus pasekėjus. Ir Hitleris savo laiku nebuvo išimtis, po ko šis simbolis ilgam prarado populiarumą ir vienu metu net buvo norima jį apskritai uždrausti, grąsinant kriminalizacija.


Palemonas I a.


Rokiškio statula 1928 m.

Šiuo metu Rokiškyje stovi statula, kurią matote fotografijoje aukščiau, ji rankose laiko apskritimą su svastika viduryje. Ji pastatyta 1928 metais, tada, kai joks Hitleris net planuose neturėjo jokios svastikos. Lietuvių kapavietės, kuriose rastos svastikos, datuojamos 13 amžiumi, todėl galime drąsiai pasakyti visam pasauliui, kad tai mūsų protėvių, lietuvių, naudotas simbolis, tai mūsų istorija, mūsų atmintis. Ir tai, kad jis buvo panaudotas siekiant nusikalstamų tikslų, nieko nekeičia, juk pavogti galima bet ką ir pasinaudojus pavogtu dalyku įvykdyti bet kokį nusikaltimą. Tik kaltas visada bus, jį įvykdęs asmuo ir niekas kitas.


Kernavės žiedas 13 a.

Statula fotografijoje prastovėjo visą karą ir visą SSSR laikotarpį, tiesa tuo metu svastika buvo užtepta skiediniu, bet jau tada žmonės suprato jos reikšmę ir net tais laikais išsaugojo ją. Todėl manome ji gali teisėtai užimti savo vietą mūsų istorijoje, kaip mūsų protėvių palikimas. Nors daug kas su mielu noru norėtų ją išbraukti iš mūsų atminties, kad tik nereikėtų aiškintis prieš kaimynines šalis dėl vėl atgijusio šio simbolio populiarumo.


Vilnius 15 a.

Norėtume pasakyti štai ką, nuo mūsų slepia mūsų pačių, mūsų protėvių istoriją. Šie radiniai yra Nacionalinis paveldas, deja oficialios informacijos apie juos nerasite. Ir suprantama kodėl. Todėl, kad tautą nežinančią savo šaknų daug lengviau valdyti. Juk tik žinodamas kas buvo vakar, gali planuoti rytdieną, gali pasisemti jėgų iš savo protėvių išminties, gali atstovėti savo idėjas, jei laikai jas teisingomis ir teisėtomis.


Iečių antgaliai IV-V a. prieš Kristų

Bet visam tam, būtina žinoti tai, kas buvo vakar, kitaip šiandien jausies, kaip ką tik gimęs ir tokiam žmogui galima įbrukti bet kokias pseudo vertybes, kuriomis pavyzdžiui dabar operuoja visokio plauko propagandistai. Prisiminkime jų teiginius, apie vakarų demokratiją, vakarų rinką ir koks tai gėris.

Visa tai tik skambūs žodžiai, kurie neturi nieko bendra, nei su demokratija, nei apskritai yra kokios nors vertybės. Nebent jei vertybe vadinsime, kai saujelė turčių valdo visą pasaulį, išnaudodama visus dirbančius ir įrodinėja, kad tai yra didelė vertybė, kad tą gali padaryti kiekvienas. Mes dabar matome Lietuvoje tą patį ir jau be jokių rožinių akinių. Ir puikiai suprantame, kad visa tai yra melas, kurį mums bandoma primesti, kaip demokratijos laimėjimus.

Matome ko verta ši pseudo demokratija ir politikų išreklamuota RINKA. Visa tai TIK išrinktiesiems, vadinantiems save ELITU. Tiesa, galime pasiguosti, kad ne mes juos taip pavadinome. Jie taip pasivadino patys. Kaip sakoma – kas šuniui uodega pakels…

Bet pabaigai norėčiau pasakyti, kad ši tema nėra skirta klasių kovos nagrinėjimui. Tai tiesiog trumpas Lietuvos Istorijos gabalėlio pateikimas ir bandymas paaiškinti, kodėl mes viso to nežinojome iki šiol.

Norintiems pamatyti daugiau istorinių Svastikos naudojimo Lietuvoje fotografijų, galime pasiūlyti Galeriją , muziejuose jų tikrai daug, tą rodo fotografijos.

_________________


Svastika – mūsų protėvių – lietuvių simbolis!
avatar
Svastika
Forumo narys
Forumo narys

Pranešimų skaičius : 1
Aktyvumo taškai : 8335
Reputacija : 2
Join date : 2015-07-09

Atgal į viršų Go down

Rodyti ankstesnę temą Rodyti sekančią temą Atgal į viršų


 
Permissions in this forum:
Jūs galite atsakinėti į pranešimus šiame forume