www.Norim.LT forumas de2.org

Diskusijų forumas, asmeniniai ir verslo skelbimai, nemokama reklama, video ir dar daug visko. Pajusk dėjimo smagumą su de2.org
 
rodiklisCalendarDUKIeškotiRegistruotisPrisijungti
Ieškoti
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search
Latest topics
Prisijunkite prie de2.org
Norite dalyvauti diskusijose, kurti naujas temas ir dėti į de2.org asmeninius ar verslo skelbimus nemokamai ir neribotai? Prisijunkite prie paskyros. Dar neturite paskyros? Registruokite savo de2.org paskyrą. Kyla klausimų? Reikia pagalbos? skaitykite DUK arba Pagalbos forumą.
Vieta jūsų tekstinei reklamai
Šioje vietoje gali būti jūsų tekstinė reklama arba nuoroda į jūsų publikuojamą informaciją de2.org forume. Atsiųskite užklausą elektroniniu paštu arba skambinkite telefonu 8 643 88822
Vieta jūsų reklamai 125x125
Vieta jūsų reklamai 88x31
Domenai su 10% nuolaida

Rekomenduojame

Info.Norim.lt - visa aktuali informacija vienoje vietoje:
naujienos, žinios, straipsniai, idėjų saugykla, pikantiškos žinios, video online, filmai online, asmeninė patirtis bei pastebėjimai ir dar daug visko... Hostingas Serveriai.lt Profesionalus Hostingas.lt Dedikuoti.lt serveriai Svetainių kūrimas Dizaineriai.lt Sertifikatai.lt SSL
Domenai su 10% nuolaida

Most Viewed Topics
Poltergeistas / Poltergeist / Полтергейст (dokumentinis video)
Poltergeistas / Полтергейст / Poltergeist (2015)
Lietuvos forumų sąrašas
Duomenų atstatymas. Ko nereiktų daryti patiems jei dingo duomenys. Keli populiariausi mitai apie duomenų atstatymą
Tragiškos avarijos. Negyvi kūnai - lavonai be galvų, sutraiškyti ir kitokie. Foto - video skirtas tik 18+ asmenims
Vekselis: pliusai ir minusai. Ką reikia žinoti ir veiksmai nuo išrašymo iki vykdomojo įrašo
Mama. Mamos širdis ir meilė
XXIa. barbarai. Lytinių organų apipjaustymas
Pedofilija ir pedofilai: bausti ar gydyti? Apibrėžimas bei psichiatrinės įžvalgos
Įrankiai pasitikrint svetainės DA, PA, MZ ir daug kitų dalykų
Most active topics
Duomenų atstatymas. Ko nereiktų daryti patiems jei dingo duomenys. Keli populiariausi mitai apie duomenų atstatymą
Lietuvos forumų sąrašas
Skelbimai nemokami - sąrašas
Vis dar mirę / Dead Still / Всё ещё мертвы (2015)
Skambutis Mamai
Крысы / The Rats / Žiurkės (2002)
BMW: automobilis, gyvenimo būdas ar diagnozė?
Kaip apsisaugoti nuo duomenų praradimo
PMR dažniai Kaune ir Lietuvoje
Kriminalinė Lietuva - "Kartą Šiauliuose". Šiaulių "Princai". Criminal Lithuania
Keywords
religijos būdu natūraliosios doktrina mitai pažeidimai išmintis mediči Giedrius Buda programos Islamas budizmas Krikščionybė Jablonskis alkoholis policija facebook džihadas Judaizmas kalėda skrynelė pernykštis žukauskas rūšių Budizmo
Lietuviškų svetainių katalogas

Atsakyti į pranešimą
Share | 
 

 XXIa. barbarai. Lytinių organų apipjaustymas

Go down 
AutoriusPranešimas
Kindziulis
Naujokas
Naujokas
avatar

Pranešimų skaičius : 3
Aktyvumo taškai : 12573
Reputacija : 4
Join date : 2015-07-07

RašytiTemos pavadinimas: XXIa. barbarai. Lytinių organų apipjaustymas   2015-07-16, 17:01

Ar galima patikėti kad XXI amžiuje vis dar vyksta tokie dalykai?  affraid

Mergaičių lytinių organų apipjaustymas Afrikoje: kaip ir kodėl tai vyksta
Siton Ewe Ndereki nežino, kiek tiksliai jai metų. Pati sako, kad apie 50. Kenijos ir Tanzanijos pasienyje gyvenanti masajų bendruomenės narė buvo dar maža, kai ją apipjaustė. Tai padarė jos tėvai, net neatsiklausę dukters nuomonės, nes jiems atrodė būtina paisyti visuomenės normų. Moteris pamena, kad jai labai skaudėjo, tačiau šiandien mano, kad toks tėvų sprendimas buvo teisingas. Siton Ewe Ndereki pati turi tris dukteris ir sako sutikusi, kad visos jos būtų apipjaustytos, nes esą to reikalauja tradicijos.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje yra apie 140 mln. apipjaustytų moterų, kasdien apipjaustoma apie 6 tūkstančiai mergaičių, o kasmet su tokia rizika susiduria apie 3 milijonai. Vien Afrikoje moterų apipjaustymo tradicija įsišaknijusi 28 šalyse.


apipjaustymas

Dažniausiai, nenaudojant jokio nuskausminimo, apipjaustomos 4–8 m. mergaitės, tačiau pasitaiko, kad ši procedūra atliekama ir jau sulaukusioms paauglystės. Manoma, kad moterų lytinių organų apipjaustymo tradicija atsirado Senovės Egipte prieš 1400 m., o kai kurie šaltiniai nurodo net 2000 m. senumo istoriją. Brutalią praktiką, kai mergaitėms nupjaunamos visos arba dalis genitalijų, perėmusiose visuomenėse tikima, kad apipjaustytos mergaitės apvalomos nuo blogųjų dvasių ir taip tampa „švariomis“.

Kenijoje apipjaustymas simbolizuoja mergaičių įžengimą į suaugusiųjų pasaulį ir žymi pasirengimą vedybiniam gyvenimui. Tai – savotiškas brandos, moteriškos garbės ir iniciacijos ritualas, tačiau su šiuo reiškiniu kovojantys aktyvistai pabrėžia, kad realiai šia praktika siekiama sumažinti moterų seksualumą ir užkirsti kelią potencialiai paleistuvystei – vyras gali būti tikras merginos skaistumu iki kol pats prapjaus po procedūros užsiūtą šlaplę, o kadangi dėl tokio sužalojimo moteris nebegali patirti seksualinio malonumo, vėliau sutuoktinis gali nesibaiminti, kad žmona bus neištikima.

Dar ir šiandien Kenijoje bei daugelyje kitų šalių apipjaustymas yra bene privaloma sąlyga šeimai sukurti. Ir nors už lango – XXI amžius, skurdesnėse bendruomenėse šią procedūrą ir toliau dažnai atlieka medicininio išsilavinimo neturinčios moterys, apipjaustymui naudojančios skutimosi peiliukus ar paprasčiausias stiklo šukes. Nenuostabu, kad daugeliui mergaičių apipjaustymas baigiasi mirtimi, o tos, kurios išgyvena, neretai negali pastoti ir kenčia nuo įvairių fizinių bei psichologinių negalavimų.

Bandymai kažką pakeisti
Kažkada mokytoju dirbęs, o pastarąjį dešimtmetį su moterų apipjaustymu masajų bendruomenėje kovojantis Kenijos pastorius Johnas Olemutunkei sako, kad per apipjaustymo ceremoniją moteris netenka savo dalies, būtinos kokybiškam gyvenimui, o veiksmingiausias būdas kovoti su šiuo negatyviu kultūriniu paveldu yra kalbėjimas apie problemą ir žmonių švietimas. Ypatingai – vyrų, kad šie pakeistų savo požiūrį į apipjaustymą, nes daugelis masajų tame nemato nieko blogo.

Johnas sako pradėjęs nuo savo paties šeimos ir tai buvo nelengva. Esą, kai prisipažino, kad jo dukterys nėra apipjaustytos, pats buvo beveik išstumtas iš bendruomenės. Pastorius J. Olemutunkei įsitikinęs, kad daugelis žmonių, besilaikančių šios tradicijos, nėra nė kiek į ją įsigilinę, nors ji kenkia visai visuomenei.

Visų pirma – mergaitėms, kurių daugelis po apipjaustymo pasijunta suaugusiomis ir pasirengusiomis gyvenimui su vyrais, nors realybė tokia, kad po šios ceremonijos daugelis jų nebegrįžta į mokyklas ir atsiduria savotiškame socialinio gyvenimo pakraštyje. Apipjaustymas turi net ekonominį efektą, nes po brutalios procedūros moterys dažnai suserga ir nebegali prisidėti prie bendruomeninės veiklos, o tai atsiliepia visai visuomenei.

Pastorius įsitikinęs, kad būtina kuo daugiau šia tema kalbėti tiek su ritualo reikalingumu neabejojančiomis ir savo dukras apipjaustytojams nešančiomis moterimis, tiek su pačiais apipjaustytojais ir vyrais bei sprendimą dėl šio žingsnio priimančiais bendruomenės vyresniaisiais, kad jie patys pakeistų poziciją, nes prievarta čia nieko nepasieksi.

Įstatymai nė motais
Johnui Olemutunkei pritaria ir Judėjimo prieš apipjaustymą Kenijoje vadovė Hon Linah Chelimo. Kenijos parlamente dirbanti moteris pasakoja, kad moterų apipjaustymą draudžiantį įstatymą šalis priėmė dar 2011 m. po ilgos ir sudėtingos kovos, kuriai labai pagelbėjo įvairūs misionieriai ir dvasininkai.

Moterų apipjaustymą Kenijoje draudžia ir Vaikų įstatymas, saugantis juos iki pilnametystės. Priėmus šiuos teisės aktus, apipjaustymo ritualo vykdytojai gali būti baudžiami: jei mergaitė miršta, už tai gresia kalėjimas iki gyvos galvos, o jei pas ką nors aptinkami apipjaustymui skirti instrumentai, gresia mažiausiai treji metai nelaisvės. Bausmės numatytos net žmonėms, kurių valdose įvykdomas šis nusikaltimas, o gyventojai skatinami pranešti apie apipjaustymo atvejus.

H. L. Chelimo sako, kad pastaraisiais metais fiksuojamas apipjaustymo atvejų skaičiaus didėjimas, bet politikė įsitikinusi, kad taip vyksta, nes žmonės ėmė suprasti, jog tai nusikaltimas ir apie jį pranešti, o ne dėl to, kad ši praktika vėl ėmė populiarėti. H. L. Chelimo teigimu, įstatymas tikrai veikia ir jau yra nuteistų apipjaustytojų, tačiau tikrąją pergalę įmanoma pasiekti tik kai apipjaustymas nustos būti laikomas garbingu kultūriniu palikimu, svarbia protėvių perduota tradicija ir visuomenės norma.

„Žmonės bijo būti atstumti nuo bendruomenės, jei neapipjaustys savo dukterų, o pakeisti per šimtmečius nusistovėjusią mąstyseną – nelengva ir labai daug laiko reikalaujanti užduotis. Manau, kol apipjaustymas nebebus praktikuojamas, turės pasikeisti karta, nes yra žmonių, kurie neatsisakys šios praktikos net ir žinodami, kad rizikuoja ir daro nusikaltimą. Galime pasidžiaugti nebent tuo, kad dabar daug dažniau pagalvojama apie saugumą ir bandoma procedūrą atlikti kuo steriliau“, – sakė H. L. Chelimo.

Su moterų apipjaustymu kovoja ir Vakarų valstybės – apipjaustymą draudžia JAV, Australija, Kanada, Prancūzija, Švedija, Norvegija ir Šveicarija, o „apipjaustymo turizmą į Afriką“ bandanti stabdyti Didžioji Britanija šiemet net įvedė specialias pasienio procedūras – įtarę, kad mergaitė vežama apipjaustymui, pasieniečiai gali laikinai konfiskuoti jos dokumentus.

Iš viso ES gyvena apie pusė milijono apipjaustytų moterų ir mergaičių. Iki pabėgėlių krizės šis skaičius kasmet padidėdavo maždaug 180 tūkstančių.

Susipažinti su etninių mažumų padėtimi Kenijoje grupę Europos žurnalistų pakvietė nevyriausybinė organizacija „Minority Rights Group International“.


Atgal į viršų Go down
baisu
SvečiasRašytiTemos pavadinimas: Re: XXIa. barbarai. Lytinių organų apipjaustymas   2016-09-03, 21:58

affraid pabaiso. ka jie daro! Tikri barbarai angry4
Atgal į viršų Go down
 
XXIa. barbarai. Lytinių organų apipjaustymas
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs galite atsakinėti į pranešimus šiame forume
www.Norim.LT forumas de2.org :: Bendruomenės diskusijos :: Diskusijos visomis temomis-
Atsakyti į pranešimąPereiti į: