Norim LT forumas (www.norim.lt)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Norim LT forumas (www.norim.lt)

Žmogaus kova prieš valdžią, tai atminties kova prieš užmaršumą
 
rodiklisrodiklis  DUKDUK  IeškotiIeškoti  Latest imagesLatest images  RegistruotisRegistruotis  Prisijungti  

 

 Kosminiai įvykiai, kurie galėtų nulemti pasaulio pabaigą

Go down 
AutoriusPranešimas
Extreme news
News Service
News Service
Extreme news


Pranešimų skaičius : 64
Aktyvumo taškai : 31977
Reputacija : 85
Join date : 2015-06-28

Kosminiai įvykiai, kurie galėtų nulemti pasaulio pabaigą Empty
RašytiTemos pavadinimas: Kosminiai įvykiai, kurie galėtų nulemti pasaulio pabaigą   Kosminiai įvykiai, kurie galėtų nulemti pasaulio pabaigą Empty2017-12-11, 20:00

Žemėje gyvybė egzistuoja todėl, kad planeta išlaiko labai keistą balansą. Mūsų atmosfera, atstumas nuo Saulės ir aibė kitų iš pažiūros atsitiktinių sąlygų leido ne tik išsivystyti gyvybei, bet ir suklestėti.

Gyvybė Žemėje kažkada išnyks ir vieną dieną mūsų planeta bus negyvenama. Ar tai nutiks po šimtų, ar milijardų metų, priklausys nuo astrofizikos staigmenų. Businessinsider.com pateikia šešis būdus, kaip gali išnykti gyvybė mūsų planetoje.

Atšals planetos branduolys

Žemę supa saugantis magnetinis laukas, vadinamas magnetosfera. Laukas yra generuojamas Žemės sukimosi, kuris sudaro ploną skysto geležies ir nikelio sluoksnį aplink kietą metalinį Žemės branduolį.

Magnetosfera nukreipia energijos daleles, kurios mus pasiekia tiesiai iš Saulės, ir pakeičia dalelių dydį ir formą. Jeigu branduolys atšaltų, prarastume magnetosferą ir apsaugą nuo saulės vėjų, kurie mūsų atmosferą palaipsniui nublokštų į kosmosą.

Marsą, kuriame kadaise buvo apstu vandens ir buvo plona atmosfera, išliko toks likimas.

Saulė ims "gesti"

Saulė ir mūsų padėtis jos atžvilgiu yra greičiausiai pati svarbiausia mūsų trapios egzistencijos dalis. Tačiau Saulė yra tik žvaigždė, o žvaigždės ilgainiui nyksta.

Dabar Saulė yra įpusėjusi savo gyvenimą ir stabiliai konvertuoja vandenilį į helį. Šis procesas nesitęs amžinai. Po milijardų metų Saulėje neliks vandenilio ir bus pradėtas sintetinti helis.

Tai yra daugiau energijos reikalaujanti reakcija, dėl kurios Saulės sluoksniai bus nusviesti į išorę, Saulė greičiausiai ims traukti Žemę prie savęs. Tuomet ji sudegs ir išgaruos.

Arba Saulės plėtimasis išstums Žemę iš jos orbitos ir ji taps vieniša užšalusia planeta, neprisirišusia prie jokios žvaigždės.

Planeta atklydėlė

Planetos kartais būna "išspiriamos" iš žvaigždžių sistemų jų formavimosi metu.

Paskutinės simuliacijos rodo, kad vienišų planetų mūsų Paukščių tako galaktikoje gali būti kur kas daugiau nei žvaigždžių.

Viena iš šių klajojančių planetų gali atklysti į Saulės sistemą, nustumti Žemę į ekstremalią negyvenamą orbitą, ar net išspirti mus iš Saulės sistemos.

Arba ji galėtų susidurti su Žeme ir ją sunaikinti. Tai nebūtų beprecedentis įvykis. Maždaug prieš 4,5 mlrd. metų besiformuojanti Žemė susidūrė su kita planeta, iš jos susiformavo Mėnulis.

Asteroidai

Šie kosmoso akmenys gali būti destruktyvūs – vienas didelis asteroidas greičiausiai nuo Žemės paviršiaus nušlavė beveik visus dinozaurus.

Kosminiai įvykiai, kurie galėtų nulemti pasaulio pabaigą Image022
asteroidas

Tam, kad planeta būtų sunaikinta asteroidų, jų reikėtų daug. Tačiau teoriškai taip gali nutikti. Žemė po susiformavimo buvo bombarduojama asteroidų šimtus milijonų metų. Jų poveikis buvo toks intensyvus, kad vandenynai virė ištisus metus.

Tuomet gyvybė mūsų planetoje egzistavo vienaląsčių organizmų pavidalu, iš jų išgyveno tik atspariausi karščiui mikrobai.

Klajojanti juodoji skylė

Mokslininkai mažai ką žino apie juodąsias skyles, tačiau sutariama, kad iš už jų įvykių horizonto negali ištrūkti niekas – netgi šviesa.

Manoma, kad kai kurios juodosios skylės keliauja per kosmosą. Scenarijus, kad viena jų kažkada praskries pro Saulės sistemą, nėra visiškai nerealus.

Jei šviesa negali ištrūkti iš juodosios skylės, Žemei tikrai nepavyktų. Už įvykių horizonto atomai gali būti ištempti, kol bus visiškai suplėšyti.

Net jei tokia juodoji skylė tiesiogiai nepaliestų Žemės, jei praskrietų arti, galėtų sukelti žemės drebėjimus, Žemę išspirti iš Saulės sistemos ar priartintų prie Saulės.

Gama spindulių pliūpsniai

Gama spindulių pliūpsniai yra vieni galingiausių reiškinių kosmose. Dauguma jų kyla todėl, kad masyvios žvaigždės egzistavimo pabaigoje kolapsuoja. Tokių pliūpsnių metu gali būti išgauta daugiau energijos, nei Saulės sistemoje per visą jos egzistavimo laikotarpį.

Ši energija gali sunaikinti ozono sluoksnį, todėl į Žemę prasiskverbtų pavojingi ultravioletiniai spinduliai, kiltų staigus globalus atšalimas.

Manoma, kad gama spindulių pliūpsnis mūsų planetoje prieš 440 mln. metų galėjo sukelti masinį išmirimą.

Didysis plyšimas

Kilus didžiajam plyšimui nustotų egzistuoti ne tik Žemė, bet ir visa Visata. Manoma, kad dabar mistine jėga tamsioji energija plečia Visatą vis didesniu tempu. Jei ji ir toliau greitės, greičiausiai po 22 mlrd. metų atomus rišanti jėga nebesugebės jų išlaikyti kartu.

Parengta pagal pasaulio spaudą______________________
not all news are extreme but any extreme news is an extremely interesting news!
50% nuolaida hostingo paslaugoms
50% nuolaida web dizaino paslaugoms
Pozityvios emocijos!
Idea Šioje vietoje gali būti jūsų tekstinė reklama arba nuoroda į jūsų publikuojamą informaciją Norim LT forume.  
phone  +370 643 66066
Atgal į viršų Go down
http://www.norim.lt
 
Kosminiai įvykiai, kurie galėtų nulemti pasaulio pabaigą
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
» Ir mokslininkai, ir pranašautojai vieningi – artėja pasaulio pabaiga
» Degraduojanti XXI amžiaus medicinos sistema bei kai kurie medikai
» Pasaulio paslaptys. Svarbi informacija kurią pamatyti būtina

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Norim LT forumas (www.norim.lt) :: Bendruomenės diskusijos :: Anomalijos-
Pereiti į: