Norim LT forumas (www.norim.lt)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Norim LT forumas (www.norim.lt)

Žmogaus kova prieš valdžią, tai atminties kova prieš užmaršumą
 
rodiklisrodiklis  DUKDUK  IeškotiIeškoti  Latest imagesLatest images  RegistruotisRegistruotis  Prisijungti  

 

  Į prokuroro argumentus atsižvelgta – rinkėjų papirkinėtojai nuteisti

Go down 
AutoriusPranešimas
Extreme news
News Service
News Service
Extreme news


Pranešimų skaičius : 64
Aktyvumo taškai : 31977
Reputacija : 85
Join date : 2015-06-28

 Į prokuroro argumentus atsižvelgta – rinkėjų papirkinėtojai nuteisti Empty
RašytiTemos pavadinimas: Į prokuroro argumentus atsižvelgta – rinkėjų papirkinėtojai nuteisti    Į prokuroro argumentus atsižvelgta – rinkėjų papirkinėtojai nuteisti Empty2017-12-18, 15:05

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas sutiko su prokuroro argumentais ir užbaigė ilgai trukusį teisminį procesą, kuriame du vyriškiai buvo kaltinami rinkėjų papirkinėjimu išankstiniuose 2015 m. Lietuvos Respublikos savivaldybės tarybos narių ir merų rinkimuose.

 Į prokuroro argumentus atsižvelgta – rinkėjų papirkinėtojai nuteisti Image048

Bylos duomenimis, 2015 m. vasarį Šilutės rajone du vyrai rinkėjams siūlė po 5 eurus už tai, kad jie išankstiniuose 2015 m. Lietuvos Respublikos savivaldybės tarybos narių ir merų rinkimuose balsuotų už jų nurodytą politinę Lietuvos socialdemokratų partiją ir konkretų Lietuvos socialdemokratų kandidatą į Šilutės rajono savivaldybės tarybos narius – merus. Su tokia sąlyga sutikę Šilutės rajone gyvenantys rinkėjai buvo atvežti į rinkiminę apylinkę, kad balsuotų taip, kaip buvo sutarta, o kaip įrodymą jiems liepta parnešti balsavimą įrodantį kvitą.

Šilutės rajono apylinkės teismas pernai sausį P. Š. ir M. L. pripažino kaltais ir jiems skyrė po 3 tūkstančius eurų siekiančias baudas. Toks teismo nuosprendis nuteistiesiems nepatiko ir jie jį apskundė. Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija vyrų skundus atmetė, tad jie kreipėsi į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą, o šio Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija praėjusių metų gruodžio nutartimi bylą perdavė nagrinėti iš naujo apeliacine tvarka. Taigi, byla ir vėl grįžo į Klaipėdos apygardos teismą, o šis, ją išnagrinėjęs, vyrus išteisino.

Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Simonas Minkevičius nesutikdamas su tokia teismo nutartimi pateikė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui kasacinį skundą. Skundu prokuroras užginčijo šių metų kovą Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos nuosprendį, kuriuo Šilutės rajono apylinkės teismo apkaltinamasis nuosprendis P. Š. ir M. L. buvo panaikintas ir šie vyrai išteisinti, kaip nepadarę veikos, turinčios nusikaltimo požymių.

Kasaciniame prokuroro skunde teigiama, kad vyrai papirkdami rinkėjus jiems trukdė pasinaudoti rinkimų teise ir balsuoti apsisprendus savarankiškai. Nors ankstesnis teismas, kuris vyrus išteisino, teigė, kad nusikalstama veika nebuvo baigta, nes rinkėjai pinigų taip ir negavo, tačiau S. Minkevičiaus nuomone, nusikaltimas laikomas baigtu nepriklausomai nuo to, ar kaltininkui pavyko sutrukdyti rinkėjui išreikšti savo valią, ar ne. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas sutiko su prokuroro argumentais ir panaikino Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos priimtą nutartį bei paliko galioti Šilutės rajono apylinkės teismo nuosprendį, tad vyrai visgi turės susimokėti baudas.

Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo gruodžio 5 dieną paskelbta nutartis neskundžiama ir yra įsiteisėjusi.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė-Pukenė (Klaipėda)

 Į prokuroro argumentus atsižvelgta – rinkėjų papirkinėtojai nuteisti 125x1210

______________________
not all news are extreme but any extreme news is an extremely interesting news!
50% nuolaida hostingo paslaugoms
50% nuolaida web dizaino paslaugoms
Pozityvios emocijos!
Idea Šioje vietoje gali būti jūsų tekstinė reklama arba nuoroda į jūsų publikuojamą informaciją Norim LT forume.  
phone  +370 643 66066
Atgal į viršų Go down
http://www.norim.lt
 
Į prokuroro argumentus atsižvelgta – rinkėjų papirkinėtojai nuteisti
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
»  Į prokuroro argumentus atsižvelgta – įbauginti žmonės galės atsikvėpti

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Norim LT forumas (www.norim.lt) :: Bendruomenės diskusijos :: Kriminalai, nusikaltimai, nelaimės-
Pereiti į: