SD, MicroSD, CF ir kitos aminties kortelėsJei ruošiatės kelionei ir ketinate įsigyti naują atminties kortelę, geriau rinktis kelias mažesnės talpos, nei vieną didesnės. Jei viena kortelė pačiu netinkamiausiu metu (pvz., paskutinę kelionės dieną) sugestų (kartais tai pasitaiko net ir tikrai brangioms kortelėms), fotografuojant į kelias mažesnės talpos korteles prarasite tik dalį nuotraukų, o ne visas (jei turėtumėte tik vieną kortelę).
Grįžus iš kelionės ar nufotografavus kažką svarbaus - geriausia nieko nelaukiant visas nuotraukas perkopijuoti bent jau į kompiuterį. Ir kol svarbių nuotraukų nėra dar bent 2 vietose, iš kortelės geriau nieko netrinti. Kartais juk pasitaiko, kad perrinkinėjant netyčia išsitrina ir reikalingos nuotraukos.
Prieš išimant (pvz., norint pakeisti) kortelę ar fotoaparato akumuliatorių, nepamirškite pirmiau išjungti fotoaparato.
Jei nutiko taip, kad fotografuojant fotoaparatas staiga praėjo neberodyti ankstesnių nuotraukų (ar siūlo formatuoti kortelę), geriau daugiau nieko su ta kortele nedarykite (nefofotografuokite, neformatuokite, nes visa tai mažina sėkmingo atstatymo tikimybę), o fotografavimą tęskite tik pakeitę tą kortelę į kitą.
USB atmintinės (piršteliai)USB atmintinės skirtos tik duomenų pernešimui. Todėl kai tik įmanoma (pvz., grįžus namo), visuomet persikelkite joje esančius duomenis į kompiuterį.
Nenaudokite USB atmintinės kaip pagrindinės (ypač vienintelės) laikmenos, kurioje ilgai rašote kokį nors darbą, koreguojate nuotraukas ar laikote kokius nors svarbius duomenis.
Prieš ištraukdami USB atmintinę nepatingėkite pasinaudoti „Saugaus išėmimo“ („Safely remove hardware“ ar „Eject“) funkcija. Ji tikrai ne veltui sugalvota ir to nesilaikymas viena iš dažniausiai pasitaikančių duomenų praradimo priežasčių.
Išoriniai kietieji diskai (External HDD) Prieš atjungdami išorinį kietąjį diską nepatingėkite pasinaudoti „Saugaus išėmimo“ („Safely remove hardware“ ar „Eject“) funkcija. To nesilaikymas taip pat padidina tikimybę, kad vieną dieną prijungus išorinį kietąjį diską prie kompiuterio vietoje duomenų pamatysite klaidos pranešimą ir pasiūlymą formatuoti diską (to geriau nedaryti).
Kita Reguliarus svarbių duomenų kopijų pasidarymas (pvz., į išorinį kietąjį diską, CD ar DVD) – pirmas žingsnis, padedantis apsisaugoti nuo duomenų praradimo. Nes juk ir šiuo metu gerai veikianti technika gali vieną dieną sugesti. Taip pat tai padeda išvengti duomenų praradimo netyčia juos ištrynus.
Įrašius ką nors į CD ar DVD, patikrinkite, ar tikrai gerai įsirašė. Kai kurios įrašymo programos turi tokią funkciją, o jei ir nėra, įrašius galima pasibandyti, ar atsidaro bent keli svarbiausi failai.
CD ar DVD laikykite stalčiuje, spintelėje ar kitoje vietoje, kurios nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai. Ir geriau ne vokuose, o dėžutėse (mažiau braižosi).
Na, o jeigu atsitiko taip, kad svarbūs duomenys dėl vienokių ar kitokių priežasčių visgi dingo - nepraraskite galvos ir tikėjimo bei patikėkite savo laikmenos testavimą / duomenų atstatymą šios srities profesionalams kurie naudoja profesionalią įrangą duomenims atstatyti.